• به وب استیودنت خوش آمدیدد
 • آموزش های ما را از وب سایت به نشانی www.WebStudent.ir پیگیری کنید
 • لطفا قوانین را مطالعه فرمایید
 • آموزش های گام به گام و تصویری
 • لطفا قوانین را مطالعه فرمایید
درود مهمان گرامی! ورود ثبت نام

آخرین اخبار انجمن وب استیودنت

آموزش گام به گام و تصویری ثبت نام در انجمن وب استیودنت

آموزش گام به گام و تصویری ثبت نام در انجمن وب استیودنت

این صفحه را به اشتراک بگذارید:



آموزش گام به گام و تصویری ثبت نام در انجمن وب استیودنت
زمان کنونی: 1398-8-23، 16:15:09
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: سجاد
آخرین ارسال: سجاد
پاسخ 1
بازدید 3504



امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آموزش گام به گام و تصویری ثبت نام در انجمن وب استیودنت
#1
Shocked 
سلام به شما، به وب استیودنت خوش آمدید.
در اینجا می خواهم که روش ثبت نام در (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.) را به صورت گام به گام و تصویری آموزش دهم.
برای شروع ثبت نام بر روی لینک ثبت نام (که در زیر لوگوی انجمن قرار دارد) کلیک کنید. (تصویر زیر)

[تصویر: reg_01.jpg]

بعد از کلیک بر روی لینک ثبت نام، به صفحه ای می روید که توافق نامه را به شما نشان می دهد (تصویر زیر). لطفا این توافق نامه را کامل بخوانید و درصورت موافقت، بر روی دکمه موافقت می کنم کلیک کنید.

[تصویر: reg_02.jpg]

بعد از کلیک بر روی دکمه موافقت می کنم، به صفحه بعدی (تصویر زیر) می روید. در این صفحه باید یکسری اطلاعات لازم برای ثبت نام را وارد کنید.

[تصویر: reg_03.jpg]

در قسمت توضیحات حساب کاربری، که در تصویر زیر می بینید، باید نام کاربری (Username) و نیز گذرواژه (Password) خود را تعیین کنید. همچنین باید ایمیل خود را وارد کنید و آن را دوباره تکرار کنید (برای جلوگیری از اشتباهات تایپی).
ایمیل ندارید؟ خب مشکلی نیست! در بخش (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.)، (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.) و نیز آموزش ساخت ایمیل در گوگل (جی میل) و سایر سرویس دهنده های اینترنت وجود دار. می توانید آنها را مشاهده کرده و همینک برای خود یک ایمیل بسازید. (برای مشاهده (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.) لطفا (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.) را کلیک کنید)

[تصویر: reg_04.jpg]

لطفا به نکات زیر توجه داشته باشید.
 • در این انجمن با نام کاربری ای که تعیین می کنید، شناسایی خواهید شد، بنابراین بهتر است یک نام کاربری مناسب انتخاب کنید.
 • حتما یک ایمیل معتبر را وارد کنید چراکه یک ایمیل فعالسازی برای تعیین اینکه ایمیل شما معتبر است یا خیر، ارسال می شود.
 • ایمیل با www شروع نمی شود!!! (برخی از دوستان به اشتباه ایمیل خود را مانند سایت با www وارد می کنند)
 • دقت کنید که گذرواژه شما به حروف فارسی و انگلیسی و نیز حروف بزرگ و کوچک حساس است یعنی WEBSTUDENT با webstudent کاملا فرق دارد. بهترین گذرواژه، گذرواژه ای است که طول آن از ۶ (شش) حرف (کاراکتر) بیشتر باشد و نیز ترکیبی باشد از حروف کوچک و بزرگ انگلیسی و اعداد و علامت ها (مثلا W3b$TuD3nT یک گذرواژه خوب است) به شدت پیشنهاد می شود که از شماره شناسنامه، کد ملی، سال و یا تاریخ تولد، نام فرزندان، نام همسر و یا نامزد خود و یا اعدادی مانند ۱۲۳۴۵۶ به عنوان گذرواژه استفاده نکنید چرا که این گونه گذرواژه ها اولین گذرواژه هایی هستند که هکر ها و نفوذگران اینترنتی آن ها را چک خواهند کرد.

حال باید این بخش از صفحه ی شما، مانند تصویر زیر باشد.

[تصویر: reg_05.jpg]

بخش بعدی، بخش اطلاعات اضافی است. (تصویر زیر)

[تصویر: reg_06.jpg]

در این بخش باید جنسیت، نام و نام خانوادگی واقعی خود را، میزان تحصیلات و شماره موبایل خود را وارد کنید.

توجه داشته باشید که :
شماره موبایل و نام و نام خانوداگی شما کاملا محرمانه تلقی شده و به هیچ کس نشان داده نخواهد شد. (این اطلاعات تنها در اختیار راهبر بزرگ (مدیر ارشد) سایت بوده و برای اطلاع رسانی رویدادهای مهم در انجمن (و نه تبلیغات) مورد استفاده قرار می گیرد)

لطفا شماره همراه خود را بصورت کامل (مانند 09123456789) وارد نمایید.

حال باید بخش اطلاعات اضافی در صفحه شما مانند تصویر زیر باشد.

[تصویر: reg_07.jpg]

در بخش بعدی، یعنی بخش معرف، درصورتی که کسی از کاربران انجمن شما را معرفی کرده است، لطفا نام کاربری وی را وارد نمایید. (مانند تصویر زیر) در غیر اینصورت، بخش معرف را خالی رها کنید.

[تصویر: reg_08.jpg]

در بخش تایید تصویر امنیتی باید اعداد و حروفی را که در تصویر می بینید، در کادر مربوطه وارد کنید. (تصویر زیر)
توجه داشته باشید که کلمات انگلیسی نشان داده شده به بزرگی و کوچکی حروف حساس نیستند.
درصورتی که تصویر برای شما ناخوانا است و نمی توانید اطلاعات آن را بخوانید، بر روی دکمه بارگزاری مجدد کلیک کنید تا یک تصویر دیگر به شما نشان داده شود.

[تصویر: reg_09.jpg]

در بخش سمت چپ صفحه ثبت نام، یک سری گزینه وجود دارد (تصویر زیر) که به دلخواه خود می توانید آن ها را فعال و یا غیر فعال کنید (پیشنهاد می شود که تنظیمات پیش فرض را در این بخش بپذیرید).

[تصویر: reg_10.jpg]

بعد از انجام تنظمات دلخواه، بر روی دکمه ثبت نام در پایین این فرمها کلیک کنید.
بعد از کلیک بر روی دکمه ثبت نام، به صفحه تایید ثبت نام می روید (تصویر زیر)

[تصویر: reg_11.jpg]

همانطور که می بینید، یک ایمیل حاوی لینک و کد فعالسازی، به ایمیلی که تعیین کرده اید فرستاده شده است و باید برای کامل کردن ثبت نام، به ایمیل خود رفته و بر روی آن کلیک کنید.

حال اگر به صفحه اصلی انجمن برگردید (با کلیک کردن بر روی لوگوی انجمن، به صفحه اصلی انجمن می روید) خواهید دید که شما ثبت نام شده اید (مانند تصویر زیر)

[تصویر: reg_12.jpg]

و اگر بر روی نام خود کلیک کنید (مثلا در این مثال ما، بر روی اسم سجاد کلیک کنید)، به شناسنامه (پروفایل) خود می روید که در آن صفحه می بینید که در زیر نام شما نوشته شده است : "حساب کاربری فعال نشده است" (تصویر زیر)

[تصویر: reg_13.jpg]

پس باید به ایمیل خود رفته و برای فعال شدن، بر روی لینک فعال سازی کلیک کنید (اینکار برای تایید ایمیل شما ضروری است)
پس به ایمیل خود (ایمیلی که در فرایند ثبت نام ارئه کرده اید) وارد شوید (لاگین کنید).
پس از ورود به ایمیل خود، باید یک ایمیل جدید از سوی وب استیودنت دریافت کرده باشید ( ایمیلی شبیه تصویر زیر).
توجه: اگر ایمیل برای شما نیامده است و از سرویس دهنده های رایگان ایمیل مانند یاهو (Yahoo) یا جی میل (Gmail) و ... استفاده می کنید، لطفا پوشه های Spam ]/b] یا [b]Bulk خود را چک کنید، شاید ایمیل به آنجا رفته باشد.

[تصویر: reg_14.jpg]

بر روی ایمیل وب استیودنت کلیک کنید تا متن ایمیل را ببینید (متنی شبیه متن زیر)

[تصویر: reg_15.jpg]

همانطور که در متن ایمیل توضیح داده شده است، برای فعال سازی حساب کاربری خود بر روی لینک اول کلیک کنید و اگر با لینک اول به مشکل برخورد کردید، از لینک دوم استفاده کرده و در صفحه باز شده اطلاعاتی که به شما داده شده است را وارد کنید. (اگر هیچ لیکنکی کار نکرد!!! می توانید آدرس را بصورت دستی کپی کرده و در مرورگر خود وارد نمایید)

بعد از کلیک بر روی لینک ارائه شده، به وب استیودنت وارد می شوید و پس از چند لحظه، پیغام فعال شدن حساب کاربری خود را خواهید دید (تصویر زیر)

[تصویر: reg_16.jpg]

بعد از چند لحظه بصورت اتوماتیک به صفحه اصلی انجمن هدایت خواهید شد.
حال اگر به پروفایل خود بروید (برای رفتن به پروفایل باید بر روی نام کاربری خود کلیک کنید)، خواهید دید که در زیر اسم شما بجای "حساب کاربری فعال نشده است" نوشته شده است "کاربر جدید" (تصویر زیر) و این یعنی اینکه حساب کاربری شما فعال شده است.

[تصویر: reg_17.jpg]

به شما تبریک میگم! شما الان عضو انجمن وب استیودنت هستید!

چند لحظه بعد شما یک پیام خوش آمدگویی از سوی راهبر بزرگ (مدیر ارشد) انجمن دریافت خواهید کرد (تصویر زیر)

[تصویر: reg_18.jpg]

بر روی این پیغام کلیک کنید تا به پنل کاربری خود و بخش پیام های خصوصی بروید. در بخش پیام های خصوصی، بر روی عنوان پیام کلیک کنید تا متن کامل پیام را مشاهده کنید.


به وب استیودنت، خوش آمدید
 
پاسخ
[-] 4 کاربر زیر از سجاد به مایه این نوشته سپاسگزاری کرده اند:
Bahrami (1392-3-31 22:12), m00e00h00d00i (1392-11-23 23:20), mohammd (1392-4-5 00:20), Odin (1394-4-28 18:14)
  



پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید: 1 مهمان



:fixed;left : 2px;top :130px;float : left;width : 35px;height:320px;text-align:left;padding:0px;;border:0px #fff solid; background: #005ea7; background: -moz-linear-gradient(top, #005ea7 0%, #003965 100%); background: -webkit-gradient(linear, left top, left bottom, color-stop(0%,#005ea7), color-stop(100%,#003965)); background: -webkit-linear-gradient(top, #005ea7 0%,#003965 100%); background: -o-linear-gradient(top, #005ea7 0%,#003965 100%); background: -ms-linear-gradient(top, #005ea7 0%,#003965 100%); background: linear-gradient(to bottom, #005ea7 0%,#003965 100%); filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.gradient( startColorstr='#005ea7', endColorstr='#003965',GradientType=0 ); } .tdicons a{-webkit-transition : all 0.5s ease-in-out;-moz-transition : all 0.5s ease-in-out;-o-transition : all 0.5s ease-in-out;display : block;float : left;margin : 8px;padding : 5px;font-weight : bold;color : #fff;border-radius : 8px 0 8px 0;} .tdicons img{-webkit-transition : all 0.2s ease-in-out;-moz-transition : all 0.2s ease-in-out;-o-transition : all 0.2s ease-in-out;padding:0px;} .tdicons img:hover{padding : 0px 0px 0px 8px;}