• به وب استیودنت خوش آمدیدد
 • آموزش های ما را از وب سایت به نشانی www.WebStudent.ir پیگیری کنید
 • لطفا قوانین را مطالعه فرمایید
 • آموزش های گام به گام و تصویری
 • لطفا قوانین را مطالعه فرمایید
درود مهمان گرامی! ورود ثبت نام

درود به مهمان گرامی
برای مشاهده و استفاده از تمامی امکانات انجمن باید ثبت نام کنید یا وارد شوید
( با سپاس: کارگروه راهبری وب استیودنت )


آخرین اخبار انجمن وب استیودنت

ساختن ایمیل فارسی رایگان در چاپار (ChMail)

ساختن ایمیل فارسی رایگان در چاپار (ChMail)

این صفحه را به اشتراک بگذارید:ساختن ایمیل فارسی رایگان در چاپار (ChMail)
زمان کنونی: 1397-4-4، 03:58:50
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: سجاد
آخرین ارسال: گلایول
پاسخ 3
بازدید 71887امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
ساختن ایمیل فارسی رایگان در چاپار (ChMail)
#1
Rainbow 
در این نوشته به آموزش ساخت ایمیل فارسی رایگان بصورت گام به گام و تصویری خواهیم پرداخت.
برای ایجاد ایمیل فارسی رایگان از سایت چاپار (ChMail) استفاده کرده ایم. در آینده آموزش ساخت ایمیل در سایر سایت های پارسی زبان را نیز در انجمن خواهیم گذاشت.

برای ساخت ایمیل ایرانی خود ابتدا به سایت سرویس دهنده ایمیل چاپار به آدرس (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.) بروید ((دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.)).

پس از وارد شدن به سایت پست الکترونیک چاپار، در صفحه اول یک فرم مانند تصویر پایین را مشاهده خواهید کرد.

[تصویر: chmail_create_account_1.jpg]

درصورتی که از قبل اکانت ایمیل فارسی در سایت چاپار را دارید، می توانید نام کاربری و گذرواژه خود را در دو کادر بالایی وارد کرده و سپس بر روی دکمه ورود کلیک کنید تا وارد صندوق پست الکترونیکی خود در سایت چاپار شوید.
اما اگر هیچ ایمیلی در سایت چاپار ندارید، برای ساخت ایمیل فارسی (ایمیل ایرانی) خود بر روی دکمه حساب کاربری جدید کلیک کنید تا به صفحه بعدی (مانند تصویر پایین) بروید.

[تصویر: chmail_create_account_2.jpg]

در این صفحه باید اطلاعات لازم را برای ایجاد حساب کاربری جدید خود در سایت چاپار را وارد کنید. از این اطلاعات برای ساخت ایمیل فارسی شما استفاده خواهد شد که در ادامه آنها را توضیح می دهیم.
 • در کادر های پایین نام و نام خانوادگی، بایستی نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. (الزامی ندارد که حتما نام و نام خانوادگی واقعی شما باشد)
 • در کادر پایینی نام نمایشی، یک نام را انتخاب کنید که هنگام فرستادن ایمیل به کاربران دیگر، آن نام را نمایش می دهد.
 • نام کاربری، همان ایمیل شما خواهد بود، یعنی اگر در این کادر عبارت webstudent را وارد کنیم، ایمیل فارسی ما بصورت webstudent@chmail.ir خواهد شد. بنابراین عبارت دلخواه خود را برای نام کاربری انتخاب کنید.
  برای نام کاربری تنها حروف انگلیسی، اعداد و نشانه نقطه (.) را بکار ببرید و از بکار گیری نشانه هایی مانند * ، _ ، - ، % ، & ، $ ، # و ... خودداری کنید.
  نام کاربری باید دست کم دارای دو حرف انگلیسی باشد.
  بکار گیری نشانه نقطه (.) در آغاز و پایان نام کاربری و نیز بکارگیری بیش از یک نشانه نقطه (.) بصورت پی در پی، نشدنی است.
  بعد از گزینش نام کاربری دلخواه، بر روی دکمه بررسی نام کاربری کلیک کنید تا مشخص شود که آیا نام کاربری شما، مناسب و آزاد است یا خیر.
 • در کادر های پایینی کلمه عبور، گذرواژه خود را وارد کنید و در کادر پایینی تکرار کلمه عبور، گذرواژه خود را دوباره (همچون گذرواژه ای که در کادر پیشین وارد کردید) وارد کنید (این کار برای جلوگیری از اشتباه است)

  Exclamation آگاه باشید که گذرواژه شما به حروف فارسی و انگلیسی و نیز حروف بزرگ و کوچک حساس است یعنی WEBSTUDENT با webstudent کاملا فرق دارد. بهترین گذرواژه، گذرواژه ای است که طول آن از ۶ (شش) حرف (کاراکتر) بیشتر باشد و نیز ترکیبی باشد از حروف کوچک و بزرگ انگلیسی و اعداد و علامت ها (مثلا W3b$TuD3nT یک گذرواژه خوب است) به شدت پیشنهاد می شود که از شماره شناسنامه، کد ملی، سال و یا تاریخ تولد، نام فرزندان، نام همسر و یا نامزد خود و یا اعدادی مانند ۱۲۳۴۵۶ به عنوان گذرواژه استفاده نکنید چرا که این گونه گذرواژه ها اولین گذرواژه هایی هستند که هکر ها و نفوذگران اینترنتی آن ها را چک خواهند کرد. در پایین کادری که شما در آن گذرواژه را وارد می کنید، شاخصی وجود دارد که نشان دهنده قدرت رمز شماست. هرچه بیشتر به سمت رنگ سبز برود، گذرواژه شما یک گذرواژه خوب خواهد بود.
 • از منوی کشویی پایین استان، استان مورد نظر خود را انتخاب بفرمایید.


بسیار خوب، ادامه فرم ایجاد ایمیل فارسی جدید را در تصویر زیر می بینید.

[تصویر: chmail_create_account_3.jpg]
 • پرسش امنیتی: در منوی پایینی یک پرسش امنیتی را به دلخواه خود انتخاب کنید.
 • پاسخ امنیتی: پاسخ خود را به پرسش امنیتی ای که در بالا گفتیم، را در این کادر وارد کنید.
  پرسش امنیتی زمانی که گذرواژه خود را فراموش کنید، از شما پرسیده خواهد شد و پاسخ شما به آن، با پاسخی که اکنون ثبت کرده اید، سنجیده شده و برای شناسایی شما به کار می رود پس ارزشمند است که پرسش و پاسخ امنیتی را همواره به یاد داشته باشید.
 • آدرس پست الکترونیک پشتیبان: در اینجا باید یک ایمیل به عنوان ایمیل پشتیبان وارد کنید (برای اینکه اگر یک روز شما گذرواژه خود را فراموش و درخواست گذرواژه جدید کردید، چاپار گذرواژه جدید را به این ایمیل که اینجا تعریف می کنید، بفرستد) بنابراین اگر یک ایمیل دیگر دارید، آن ایمیل را در این کادر وارد کنید اما اگر هیچ ایمیلی ندارید، این کادر را خالی بگذارید. (پیشنهاد می شود درصورتی که ایمیل دیگری دارید، حتما آن را وارد نمایید)
 • تصویر امنیتی: در این مرحله چاپار برای اینکه مطمئن شود که شما یک انسان واقعی (و نه یک ربات) هستید، یک تصویر به هم ریخته از حروف و اعداد را به شما نشان می دهد که شما بایستی نوشته هایی را که در تصویر می بینید را در کادر پایینی آن وارد کنید.
  دقت کنید که، حروف را بایستی پیوسته و بدون فاصله وارد کنید. یعنی اگر در تصویر نوشته ای مانند "و ب اس ت ی و د ن ت" می بینید، باید کادر پایینی را بصورت ‌ "وباستیودنت" وارد کنید.
  چنانچه تصویر ناخوانا است، بر روی دکمه فلش دایره ای کنار آن کلیک کنید تا تصویر دیگری برای شما نمایش داده شود.
 • توافق نامه: تیک کناری "شرایط استفاده از سرویس را می پذیرم" را بزنید.
  هرسایتی یک سری باید و نباید (قوانین) برای خود دارد که باید آنها را خواند کرد و اگر آن ها را پذیرفتید، می توانید هموند (عضو) سایت شوید. برای خواندن باید و نباید های سایت چاپار بر روی لینک "شرایط استفاده از سرویس را می پذیرم" کلیک کنید تا صفحه جدیدی باز شود.


حال بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنید تا ایمیل فارسی شما ساخته شود.
درصورتی که مشکلی نباشد، به صفحه بعدی (مانند تصویر پایین) خواهید رفت.

[تصویر: chmail_create_account_4.jpg]

شادباش می گویم. ایمیل فارسی شما در سایت چاپار ساخته شد.
برای ادامه و رفتن به داخل پست الکترونیک فارسی خود بر روی پیوند صفحه ورود به پست الکترونیک چاپار کلیک کنید و یا به آدرس chmail.ir بروید.

[تصویر: chmail_create_account_5.jpg]

در صفحه ای که می آید (تصویر پایین) باید نام کاربری و گذرواژه ای را که در زمان ثبت نام وارد کردید را وارد کرده و سپس بر روی دکمه ورود کلیک کنید.
درصورتی که نام کاربری و گذرواژه خود را درست وارد کرده باشید، وارد پست الکترونیکی خود می شوید (تصویر پایین).

[تصویر: chmail_create_account_6.jpg]

امیدوارم این آموزش سودمند باشد
اگر پرسشی بود، در همین بخش بپرسید تا پاسخ داده شود.
سپاس از همراهیتان

سایر نوشته های سودمند:

شاید این نوشته ساده، نیاز دوستانتان باشد،
پس درصورت امکان آن را به اشتــراک بگذارید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

وب استیودنت در فیـس بوک : (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.)
وب استیودنت در گوگل پلاس: (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.)
وب استیودنت در تـــویتـــــــــر: (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.)
 
پاسخ
[-] 6 کاربر زیر از سجاد به مایه این نوشته سپاسگزاری کرده اند:
Andras (1393-10-2 01:19), Bahrami (1392-5-3 13:39), gatsby (1392-11-14 23:19), m00e00h00d00i (1392-10-15 14:44), Odin (1392-6-2 01:23), رضا (1392-5-3 14:20)
#2
می شه درباره حذف ایمیل چاپار توضیح بدین؟HuhHuhHuh

چه جور ادرس ایمیل دوستامو حذف کنم؟UndecidedUndecidedUndecided
 
پاسخ
[-] 1 کاربر زیر از گلایول به مایه این نوشته سپاسگزاری کرده است:
Andras (1393-10-2 01:19)
#3
اگه بخوام دیگه عضو نباشم چه کارکنم؟
 
پاسخ
[-] 1 کاربر زیر از گلایول به مایه این نوشته سپاسگزاری کرده است:
Andras (1393-10-2 01:20)
  پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید: 1 مهمان:fixed;left : 2px;top :130px;float : left;width : 35px;height:320px;text-align:left;padding:0px;;border:0px #fff solid; background: #005ea7; background: -moz-linear-gradient(top, #005ea7 0%, #003965 100%); background: -webkit-gradient(linear, left top, left bottom, color-stop(0%,#005ea7), color-stop(100%,#003965)); background: -webkit-linear-gradient(top, #005ea7 0%,#003965 100%); background: -o-linear-gradient(top, #005ea7 0%,#003965 100%); background: -ms-linear-gradient(top, #005ea7 0%,#003965 100%); background: linear-gradient(to bottom, #005ea7 0%,#003965 100%); filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.gradient( startColorstr='#005ea7', endColorstr='#003965',GradientType=0 ); } .tdicons a{-webkit-transition : all 0.5s ease-in-out;-moz-transition : all 0.5s ease-in-out;-o-transition : all 0.5s ease-in-out;display : block;float : left;margin : 8px;padding : 5px;font-weight : bold;color : #fff;border-radius : 8px 0 8px 0;} .tdicons img{-webkit-transition : all 0.2s ease-in-out;-moz-transition : all 0.2s ease-in-out;-o-transition : all 0.2s ease-in-out;padding:0px;} .tdicons img:hover{padding : 0px 0px 0px 8px;}